Καλώς ήλθατε στο νέο δικτυακό ιστότοπο του 1ου Δημοτικού Σχολείου Θεσπρωτικού.

Σκοπός της ιστοσελίδας είναι να ενημερώνεστε επίσημα και υπεύθυνα για τα νέα του σχολείου και το πλήθος δραστηριοτήτων που πραγματοποιούνται.

Την Δευτέρα 13/09/2021 θα πραγματοποιηθεί ο Σχολικός Αγιασμός.

Οι μαθητές θα προσέλθουν στις 8:15 πμ επιδεικνύοντας το αποτέλεσμα του self-test στον υπεύθυνο δάσκαλο της τάξης. Στις 8:30 πμ θα πραγματοποιηθεί ο αγιασμός στην αυλή του σχολείου με αντιπροσωπεία μαθητών και δασκάλων.

Έπειτα, οι μαθητές θα πάρουν βιβλία εκτός από την Α΄ Δημοτικού και στις 9:30 θα αποχωρήσουν από το σχολείο. Την ίδια ώρα (στις 9:30 πμ) θα φύγουν και τα λεωφορεία που μεταφέρουν τους μαθητές από τις απομακρυσμένες περιοχές.

Υπενθυμίζεται πως επίδειξη η του αποτελέσματος του self-test είναι υποχρεωτική για την είσοδο των μαθητών στο σχολείο. Επίσης, δεν επιτρέπεται η είσοδος των κηδεμόνων στην αυλή του σχολείου.

Ο σύλλογος διδασκόντων του 1ου Δημοτικού Σχολείου εύχεται σε όλους του μαθητές και κηδεμόνες καλή σχολική χρονιά!!