Καλώς ήλθατε στο νέο δικτυακό ιστότοπο του 1ου Δημοτικού Σχολείου Θεσπρωτικού.

Σκοπός της ιστοσελίδας είναι να ενημερώνεστε επίσημα και υπεύθυνα για τα νέα του σχολείου και το πλήθος δραστηριοτήτων που πραγματοποιούνται.

Πραγματοποιήθηκε σήμερα 13/10/2021, η διαδικασία για την ανάδειξη σημαιοφόρων και παραστατών στο σχολείο μας, για το σχολικό έτος 2021-2022.

Τη διαδικασία επιμελήθηκαν ο Διευθυντής του σχολείου μας κ.Παναγιώτης Κούσης και οι υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί των τμημάτων των Στ1 και Στ2, κ. Κολοβός Σωτήριος και κ. Μπατσούλη Νικολέτα αντίστοιχα.

Στη διαδικασία παρευρέθηκαν και οι εκπαιδευτικοί: Αγαθή Ντούρου, Αρετή Μηναδάκη, Βασιλική Κίκη και Βασιλική Μπασάκου, καθώς και όλοι οι μαθητές των δύο τμημάτων.H επιλογή έγινε με βάση τη σχολική επίδοση των παιδιών κατά το προηγούμενο σχολικό έτος 2020-2021.

Eπιλέχθηκαν οι εξής Σημαιοφόροι και Παραστάτες:

Τμήμα Στ1 (για το χρονικό διάστημα από 14 Σεπτεμβρίου 2021 και μέχρι 31 Ιανουαρίου 2022):

Σημαιοφόρος: Αγγελική Αράπου
α' Παραστάτης: Βασιλική Κολιού
β' Παραστάτης:Παναγιώτα Νάσση
γ' Παραστάτης: Κατσάνος Γεώργιος
δ' Παραστάτης: Καινούριος Χρήστος
ε' Παραστάτης: Δήμου Αλεξάνδρα
Αναπληρωματικός Σημαιοφόρος: Βασίλειος Καλέσιος
Αναπληρωματικός Παραστάτης - Κατάθεση στεφάνου: Άγγελος Ζήσης

Τμήμα Στ2 (για το χρονικό διάστημα από 1 Φεβρουαρίου 2022 μέχρι τέλους του σχολικού έτους):

Σημαιοφόρος: Χαράλαμπος Στράτης