Στα πλαίσια του μαθήματος Εργαστήρια Δεξιοτήτων οι μαθητές του A2 τμήματος & Β τάξης μαζί με τον δάσκαλό τους Ρέντζιος Αθανάσιος και με την δασκάλα τους Σπύρου-Μήτσιου Ιουλία πραγματοποίησαν δεντροφύτευση στο προαύλιο του σχολείου, ενημερώθηκαν για την ανακύκλωση, τον εθελοντισμό, την ομαδική εργασία και την δύναμη της προσφοράς και δημιούργησαν απλές κατασκευές και ζωγραφιές με θέμα την ανακύκλωση και όσα έμαθαν για αυτή! Μαθαίνω να αγαπώ και να προστατεύω το περιβάλλον!

Η δεντροφύτευση πραγματοποιήθηκε 18 Νοεμβρίου 2021, στα πλαίσια συμμετοχής στο ψηφιακό πρόγραμμα Let's do it Greece,τη Μεγαλύτερη Ταυτόχρονη Εθελοντική Δράση της Χώρας!

Κάθε χρόνο, υπάρχει μια μέρα που απ' άκρη σ' άκρη σε όλη την Ελλάδα, βγαίνουμε έξω, φροντίζουμε το περιβάλλον μας και δείχνουμε ότι με μια απλή θετική κίνηση μπορούμε, εμείς οι ίδιοι, να γίνουμε η αλλαγή που περιμένουμε.

Υπεύθυνοι Εκπαιδευτικοί: Ρέντζιος Αθανάσιος, Σπύρου-Μήτσιου Ιουλία