Στα πλαίσια του εργαστηρίου δεξιοτήτων της Γ΄ τάξης για το σχολικό έτος 2021-2022 με θέμα << Ο φίλος μας το δάσος>>, πραγματοποιήθηκαν σειρά εκπαιδευτικών δραστηριοτήτων για την ενημέρωση και ευαισθητοποίηση των μαθητών σχετικά με την προστασία του περιβάλλοντος και ειδικότερα των δασικών περιοχών.

Υπεύθυνος Εκπαιδευτικός: ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ

Επισκέφθηκε το σχολείο μας, στις 20/10/2021, ο υπάλληλος του δασαρχείου Φιλιππιάδας κ. Πνευματικός Γεώργιος.

Την επόμενη ημέρα με τη συνοδεία του επισκεφθήκαμε το δάσος του Θεσπρωτικού.

Στις 3/11/2021 επισκέφθηκε το σχολείο μας πλήρωμα με όχημα από το κλιμάκιο της Πυροσβεστικής υπηρεσίας με έδρα το Θεσπρωτικό.

Την επόμενη εβδομάδα 10/11/21 πραγματοποιήσαμε δεντροφύτευση στην αυλή του σχολείου.

Τέλος στις 2/12/ 2021 επισκεφθήκαμε το ΚΠΕ Φιλιππιάδας όπου μας υποδέχθηκαν οι κ. Μπάσιος Δ. και Σκαμνέλος Χ.